Spektakl teatralny: „Szkatułka krasnala Chichotka”

W środę, 21 października br. uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie wybrali się na wycieczkę do Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Tam obejrzeli spektakl pt: „Szkatułka krasnala Chichotka” w wykonaniu aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Uczniowie poznali zabawne przygody krasnala Bajdurka i krasnala Chichotka. Wszystkowiedzący Bajdurek zna tysiące bajek, a Chichotek umie się tylko śmiać. Każdy krasnal przez długie krasnalowe życie zbiera do szkatułki doświadczenia, z których potem tworzy nowe bajki. Chichotek nie chce się uczyć i dlatego zgodnie z surowym prawem musi wyruszyć w świat, między ludzi. Teraz już samodzielnie musi zdobywać doświadczenia, ale niestety po drodze naraża się na liczne niebezpieczeństwa, których mógłby uniknąć, gdyby słuchał starszych i korzystał z ich wiedzy.
O znaczeniu miłości rodzicielskiej i o jeszcze większym znaczeniu miłości dzieci do rodziców opowiedziała nam pouczająca bajka „Szkatułka krasnala Chichotka”. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest używanie słów: „Kocham Cię Mamo”, „Kocham Cię Tato”. Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni. Wspaniała gra aktorów, piękna dekoracja i kostiumy dostarczyły wiele radości i dobrej zabawy.

Spektakl teatralny_ „Szkatułka krasnala Chichotka”  2 Spektakl teatralny_ „Szkatułka krasnala Chichotka”  1

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »