Gala konkursu „O Wawrzyn – Najlepszy Strażak Ochotnik i Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z subregionu siedlecko – ostrołęckiego”

17 października, w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach, miała miejsce Finałowa Gala Konkursu „O Wawrzyn – Najlepszy Strażak Ochotnik i Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z subregionu siedlecko – ostrołęckiego”.
Konkurs miał na celu prezentację dobrze zorganizowanych i bezpiecznie funkcjonujących jednostek OSP, jak również docenienie ofiarności Strażaków Ochotników. Honorowy Patronat nad konkursem objęli Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Waldemar Pawlak Prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Został on zorganizowany z inicjatywy Jarosława Kalinowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego, Krzysztofa Borkowskiego Posła na Sejm RP, przy współudziale Stowarzyszenia Tradycja – Rozwój – Przyszłość i Lokalnej Grupy Działania Ziemi Siedleckiej. Swym zasięgiem objął powiaty: garwoliński, łosicki, miński, makowski, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski i wyszkowski. W konkursie rywalizowało ze sobą 40 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz 45 strażaków ochotników. Gminę Krasnosielc reprezentowali zwycięzcy plebiscytu Tygodnika Ostrołęckiego na najlepszego strażaka i najlepszą jednostkę OSP, czyli Tomasz Płocharczyk i jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Niesułowa. Choć druhowie nie stanęli tym razem na podium, to zostali wyróżnieni otrzymując z rąk Wiesława Leśniakiewicza – Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – cenne nagrody: Tomasz Płocharczyk wycieczkę do Belgii, połączoną ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego, a OSP Niesułowo torbę ratownictwa medycznego. Podczas Gali finalistom towarzyszył Paweł Ruszczyński – wójt gminy i jednocześnie prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »