Spotkanie z Tygryskiem Pietrkiem

W środę, 21 października 2015 r. mimo deszczowo – jesiennej aury wesołe i pełne ciekawości przedszkolaki z Drążdżewa ruszyły na spotkanie z Tygryskiem Pietrkiem do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. O godzinie 9.00 dzieci obejrzały historię tygryska, który bał się wszystkiego w otaczającym świecie. Za karę dorosłe tygrysy odebrały mu paski. Jednak, gdy mama tygryska rozchorowała się i potrzebowała pomocy, tygrysek zapomniał o lęku i odważnie wyruszył, by sprowadzić lekarza. Jego odwaga została nagrodzona, a dzieci podczas przedstawienia przypomniały sobie, że wrażliwość, zdolność niesienia pomocy oraz miłość sprawia, iż jesteśmy gotowi na poświęcenie wobec innych. Po spektaklu dzieci miały przyjemność obejrzeć zgromadzone w wieży widokowej lalki, marionetki i pacynki, które obecnie są teatralnymi rekwizytami a kiedyś występowały na scenie. Widoki z wieży bardzo podobały się przedszkolakom, które były z dumne z siebie, że udało im się wejść tak wysoko. Dzieci zobaczyły również pracownie krawiecką, dowiedziały się w jaki sposób powstają stroje dla aktorów i lalek oraz jakie narzędzia do tego służą. Na koniec wszyscy zobaczyli kulisy przedstawienia, gdzie przez chwilę każdy mógł poczuć się jak prawdziwy aktor i stanąć na scenie przodem do widowni. Dzieci z niezapomnianymi wrażeniami i nowymi doświadczeniami wróciły do przedszkola, gdzie czekał na nich ciepły obiad. Uśmiech na twarzach przedszkolaków to znak, że wycieczka była udana!

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »