Warsztaty profilaktyczne „Dopalacze”

W dniu 23 października br., w szkole w Drążdżewie odbyło się spotkanie z panią psycholog. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IV, V i VI. Tematem był problem dopalaczy. Każda z klas miała oddzielne spotkanie. O godz. 12.00, wszyscy z klasy VI weszli do sali i miło przywitali się z panią, która przyjechała z Warszawy i reprezentuje Polskie Centrum Profilaktyki w Krakowie. Pani Sylwia pracowała w placówce, w której przebywają chłopcy z powodu nadużywania dopalaczy i różnych środków odurzających. Opowiedziała nam, na czym polega terapia. Sami robią sobie posiłki, sprzątają cały budynek, a z rodziną spotykają się tylko raz w roku. Potem uczniowie pisali na kartkach, co kojarzy im się z dopalaczami, jak organizm reaguje na te środki. Każdy z dwuosobowej grupy powiedział co napisał, a pani Sylwia pochwaliła wszystkich. Mówiła, że po zażyciu tych środków można umrzeć nawet w ciągu kilku sekund. Te dwie godziny minęły każdemu bardzo szybko.
Nie spodziewałam się, że takie spotkanie może mnie zainteresować. Pani psycholog uświadomiła nam, jak złe są dopalacze. Mam nadzieję, że takich spotkań będzie więcej, a problem z dopalaczami nigdy nie będzie dotyczył nikogo z nas.

Natalia Bastek
Kl VI

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »