Happening z okazji dnia drzewa

Drzewa są elementem naszego krajobrazu, przyzwyczailiśmy się do ich widoku i niestety często przechodzimy obok nich obojętnie zapominając, jak ważną rolę odgrywają w życiu zarówno naszym, jak i całej planety – Ziemi.
Uczniowie w naszej szkole wraz z nauczycielkami panią M. Janowską i M. Orzeł zorganizowali Święto Drzewa. W tym dniu, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Nadleśnictwa Parciaki – leśniczym Wojciechem Bobkiem i podleśniczym panią Moniką Wiewiórą. Opowiedzieli Oni o ciekawostkach ekosystemu leśnego oraz pozyskiwaniu drewna do obróbki. Dzieci otrzymały od gości pamiątkowe pocztówki. Prezentem natomiast dla szkoły, były filmy przyrodnicze oraz czasopisma o lesie. Leśniczy również podarował szkole ok. 40 sadzonek świerka i sosny.
Kolejnym punktem tego dnia ,było zaprezentowanie ciekawostek o gatunkach drzew żyjących na różnych kontynentach. Następnie odbyło się wręczenie nagród, za prace wykonane w konkursie szkolnym pn. „Przyjaciele Drzew”. Pierwsze miejsce zdobyła Amelia Piotrowska z kl. III, drugie – Łukasz Łukasiak z kl. V, trzecie – Radosław Regulski z kl. VI, wyróżnione prace to – Adama Wejnera z kl. V i Jakuba Ostrowskiego z kl. VI. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
Dalsza część Dnia Drzewa odbyła się w plenerze. Dzieci czytały drzewom swoje legendy, wiersze i opowiadania, które zostały nagrodzone w konkursie, jak również fragmenty literatury dziecięcej, zgodnie z hasłem tegorocznego święta –„Czytamy drzewom”. Na koniec uczniowie klas IV-VI, posadzili wokół placu szkolnego otrzymane drzewka. Otoczmy drzewa większa troską, zadbajmy, aby było ich wokół nas coraz więcej.

Magdalena Janowska
Marzenna Orzeł