Obchody Święta Niepodległości w Amelinie

„Niepodległa, Niepokorna” – jak co roku społeczność Szkoły Podstawowej w Amelinie uroczyście obchodziła Narodowe Święto Niepodległości. Jego 97 rocznicę uświetniły w dniu 10 listopada występy uczniów z klas IV – VI podczas uroczystej akademii. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej oraz przypomnieli wszystkim rolę Józefa Piłsudskiego w dziele odzyskania niepodległości w 1918 roku. Wzniosłego charakteru dodały biało – czerwone opaski na rękach. Natomiast w dniu 11 listopada uczniowie wystąpili również przed mieszkańcami parafii podczas uroczystej mszy w kościele parafialnym.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »