Taneczne przerwy w Drążdżewie

Szkoła jest miejscem gdzie uczniowie spędzają większą część dnia. Uczą się tu ciekawych rzeczy, liczą, czytają, poznają świat, swój kraj, uczą się języków obcych i można byłoby jeszcze wiele wymieniać. Oprócz tego spędzają czas na przerwach. Aby zapobiegać nudom na przerwach i wprowadzić trochę ruchu między lekcjami, w drążdżewskiej szkole, długa przerwa prowadzona jest w rytm tańca. Uczniowie tańczą wcześniej przygotowane układy taneczne do wielu znanych i lubianych utworów. Wszystko to odbywa się na holu szkoły, a uczniowie, nawet ci bardzo nieśmiali, chętnie dołączają do tańca. Wszystkie układy powtarzane są też na dyskotekach szkolnych. Wspólny taniec i zabawa doskonale integrują uczniów, którzy w tym czasie zapominają o szkolnych wybrykach. Nawet najbardziej „dominujący” w szkole uczniowie pląsają w rytm muzyki. Każda klasa ma w tym swój udział gdyż prowadzą pląsy wcześniej przygotowane. Miło popatrzeć na roztańczone dzieciaki.

Hanna Kęszczyk

 

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »