Dzień Postaci z Bajek

W poniedziałek, 16 listopada 2015 r. w szkole w Drążdżewie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ciekawe zagadki i zabawy dla uczniów przygotowały panie z Publicznej Samorządowej Biblioteki w Krasnosielcu. Aby uczcić ten dzień zorganizowane zostało bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas I- III. Były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radzą sobie z zadaniami. Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.
Paniom z Biblioteki Publicznej dziękujemy za zorganizowanie Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »