Bajkowy tydzień w przedszkolu

W dniach od 16 do 20 listopada 2015 r. dzieci z grupy przedszkolnej „Smerfy” z Drążdżewa brały udział w bajkowym tygodniu. Każdego dnia z pomocą rodziców przybywały do nas różne postacie z baśni i bajek. W poniedziałek dzieci wysłuchały utworu pt. „Kopciuszek”, w środę odwiedziła nas „Królewna Śnieżka” wraz z jednym krasnoludkiem, w czwartek odwiedził nas „Czerwony Kapturek” a piątek był wyjątkowo zaskakującym dniem, gdyż odwiedziła nas kwoka i krowa z utworu Jana Brzechwy. Dzieci dziękując przybyłym gościom każdego dnia proponowały wesołą zabawę, był Krasnoludek, Kaczuszki, Pantofelek, Jedzie pociąg i inne. Aby utrwalić treści utworów dzieci odgrywały przykładowe scenki, wykonywały pacynki, kolorowały postacie, wyklejały pantofelki, czarowały różdżkami oraz przeglądały przyniesione przez dzieci ulubione książki. Podsumowaniem bajkowego tygodnia była możliwość przebrania się za ulubioną postać z bajki.
Natomiast w dniu 19 listopada 2015 r. 3 i 4 latki wybrały się na wycieczkę do Publicznej Biblioteki w Drążdżewie. Na miejscu przywitała ich pani Krysia Suchołbiak, która opowiedziała dzieciom o tym bajecznym miejscu. Dzieci dowiedziały się na czym polega zawód bibliotekarza, jak wygląda biblioteka, co to jest czytelnia i jak należy się w niej zachować. Pani Krysia pokazała dzieciom przykładowe książki z literatury dziecięcej oraz czasopisma, jak tez poinformowała co trzeba zrobić, żeby wziąć książeczkę do domu. Największą atrakcją dla dzieci okazała się możliwość obejrzenia zdjęć z wydarzeń przedszkolnych na stronie internetowej naszej szkoły. Na koniec wszystkie maluchy podziękowały za wspaniałe spotkanie i otrzymały po cukierku. Mamy nadzieję, że maluszki zainteresowały się literaturą dziecięcą i będą to miejsce często odwiedzały.
Udział w bajkowym tygodniu miał na celu wdrażanie dzieci do uważnego słuchania tekstów literackich oraz rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »