Dzień Pluszowego Misia w szkole w Krasnosielcu

W Publicznej Szkole Podstawowej w Krasnosielcu tradycyjnie już od kilku lat obchodzimy Święto Pluszowego Misia, tak też było i w tym roku. W środę, 25 listopada 2015 r. od samego rana na korytarzach szkolnych, w klasach było pełno pluszaków.
W szkolnej bibliotece można było obejrzeć wystawę książek o misiach: „Kubuś Puchatek”, „Przygody i wędrówki Misia Uszatka”, „Miś Paddington” i wiele innych. Uczniowie oglądali też ekranizacje przygód światowej sławy Misiów, takich jak Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Yogi. Słuchali także piosenek z misiowych filmów. Odbył się również konkurs na klasę przyjazną Misiom. Pierwsze miejsce zajęły klasy II a i II b, drugie kl. I a i I b. Wyróżnienia otrzymały kl. III a i IV b. Dzień ten był szczególnie ważny dla pierwszaków. W tym dniu odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Na tej uroczystości gościły bajkowe postacie – Królowa Śniegu, Królewna Śnieżka, Myszka Miki i Pluszowy Miś. Pierwszaki miały do wykonania sporo misiowych zadań m. in.: ułożyć misiowe puzzle, odgadywać różne misiowe zagadki.
Potem pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, że będą kochać książki i dbać o nie. Następnie pani Dyrektor Anna Kardaś dokonała pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki.

A. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »