Konkurs czytelniczy

Niekiedy trudno jest zachęcić, zwłaszcza starszych uczniów aby sięgnęli po tradycyjną książkę. Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół Publicznego Gimnazjum w Krasnosielcu wspólnie z wychowawcami zorganizowała dla uczniów klas pierwszych konkurs czytelniczy: „Zostań mistrzem pięknego czytania”. Konkurs miał zachęcić młodych ludzi do czytania i wypożyczania książek. Musieli oni wybrać i wypożyczyć książkę, która ich zaciekawi i spowoduje, że staną się w przyszłości systematycznymi czytelnikami.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań literaturą oraz wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania czasu wolnego.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach:
I – klasowy, wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klas pierwszych.
II – szkolny, wzięły w nim udział najlepiej czytające osoby z każdej klasy.
W środę, 25 listopada 2015 roku w bibliotece szkolnej odbył się finał konkursu. Wzięły w nim udział następujące osoby: Julia Sobocińska, Diana Grabowska, Julia Olbryś, Krystian Jastrzębski, Maksymilian Trzeciak, Barbara Szewczak, Oliwia Pogorzelska, Kinga Szewczak, Przemysław Gołąb i Katarzyna Kuciej.
Komisja w składzie: Krystyna Wierzbicka – Rybacka, Anna Kardaś, Marzenna Sierak, i Andrzej Sierak wysłuchała pięknego czytania fragmentów książek i wybrała Mistrza pięknego czytania. Została nim uczennica klasy I a Julia Sobocińska. Nagrody i dyplomy wręczyła Pani wicedyrektor Anna Kardaś.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę.

Marzenna Sierak

Konkurs czytelniczy 1 Konkurs czytelniczy 2 Konkurs czytelniczy 3

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »