Warsztaty profilaktyczne o przeciwdziałaniu przemocy i agresji

W dniu 24 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyły się warsztaty profilaktyczne o przeciwdziałaniu przemocy i agresji wśród dzieci i młodzieży pt. „Agresji i przemocy stanowcze NIE”. Poprowadził je pan. Artur Żuchowski psycholog z Warszawy, który na co dzień pracuje z trudną młodzieżą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas V i VI. Poprzez zabawę dowiedzieli się jakie są rodzaje agresji oraz jakie uczucia się z nią wiążą. Zabawa w grupach pozwoliła im zrozumieć jak wyeliminować złe emocje i sprawić, by wszyscy wokół czuli się dobrze. Nauczyli się również jak w odpowiedni i skuteczny sposób reagować na przemoc w szkole.
Tego typu warsztaty są bardzo potrzebne, ponieważ dają wiedzę na temat przemocy oraz uczą, jak rozwiązywać sytuacje konfliktowe w szkole tak, aby nie sprawić przykrości kolegom i koleżankom.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »