Historyczna podróż w czasie

W dniu 2 grudnia br. szkołę w Amelinie odwiedzili przedstawiciele Agencji Widowisk Historycznych Arkona z Torunia, dzięki którym uczniowie na chwilę przenieśli się w daleką przeszłość, bo aż do epoki średniowiecza. Podczas godzinnego spotkania poznali historię pierwszych Piastów od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego. Dowiedzieli się też o kulturze i obyczajach staropolskich oraz stali się świadkami mrożących krew w żyłach pojedynków. Cały spektakl wzbogacony dowcipem słownym bardzo podobał się uczniom. Po prezentacji odbył się konkurs z nagrodami, w którym wszyscy chętnie wzieli udział. Można też było obejrzeć z bliska uzbrojenie średniowiecznego wojownika.
Taka lekcja historii bardzo nam się podobała i z niecierpliwością czekamy na kolejną.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »