Kreatywne warsztaty bożonarodzeniowe

W dniu 2 grudnia 2015 r. Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu zaprosił po raz kolejny animatorów z I – Kreatywnej Edukacji na warsztaty plastyczne. Dwie grupy uczestniczyły w warsztatach drewna osikowego. Mając do dyspozycji styropianowe walce, barwione na zielono wiórki osikowe, kleje, brokaty, gwiazdki, piórka i szyszki uczniowie wyczarowywali świąteczne choinki. Cztery grupy małych artystów uczestniczyły w warsztatach gipsowych. Poznając proces powstawania gipsowych odlewów przygotowywali masę gipsowa, którą wypełniali świąteczne foremki. Powstawały aniołki, bombki, buty, gwiazdki, mikołaje, serduszka – świeczniki i inne świąteczne odlewy. Oczekując na wyschnięcie gipsu w formach malowali figurki już suche – choinkę, aniołka i bombkę. Każdy wychodząc z zajęć zabrał ze sobą 5 podlewów. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali na zakończenie dyplomy uczestnictwa. W opiniach uczniów nie był to czas stracony, a udział w zajęciach był dobrym wyborem. Warsztaty rozwijały zdolności manualne i talenty plastyczne. Rozpoczęły też tegoroczny sezon produkcji ozdób świątecznych.

Małgorzata Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »