Dzień Górnika

W czwartek 3 grudnia br. w grupie dzieci przedszkolnych w Drążdżewie odbyły się zajęcia związane z Dniem Górnika, potocznie znanym jako Barbórka. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda codzienny i galowy strój górnika. Obejrzały cykl filmów animowanych z serii „Bolek i Lolek wśród górników”. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadań o dawnej i dzisiejszej pracy górników. Poznały legendę o Skarbniku. Dowiedziały się jak wielkim i cennym skarbem jest węgiel.
Spotkanie to przybliżyło dzieciom trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla nas wszystkich, każdego dnia, kiedy zjeżdżają do kopalni. Dzięki takim zajęciom dzieci nie tylko pogłębiły wiedzę, ale też uczyły się dziękować i szanować trud oraz pracę górników.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »