Żywa lekcja historii z okresu pierwszych Piastów

W dniu 2 grudnia 2015 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie uczestniczyli w niecodziennej „żywej lekcji historii”. Pracownicy agencji widowiskowej „ARKANA” zapoznali uczniów z dziejami Polski od 966 roku (kiedy to Mieszko I połączył plemiona i sprawił, że Polska została ochrzczona) aż do czasów Bolesława Krzywoustego. Uczniowie mieli okazję przenieść się w czasy panowania Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Mieszka II, Bolesława Śmiałego i Bolesława Krzywoustego. Mogli poczuć atmosferę tamtych czasów, poznać ówczesne obyczaje, przymierzyć zbroję rycerską czy strój woja, a także okazję przyjrzeć się średniowiecznym przedmiotom codziennego użytku, strojom i broni z epoki średniowiecza. Wielką atrakcją była zbroja rycerska, hełm, miecz i tarcza. Odbył się również konkurs z wiedzy historycznej z tamtego okresu. 5 uczniów w nagrodę otrzymało replikę średniowiecznej monety.
Lekcja była bardzo ciekawa, na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »