Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W dniu, 7 grudnia 2015 r., szkoła w Drążdżewie obchodziła Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uroczystość przygotowała opiekunka i koordynatorka Szkolnego Koła Caritas pani Maria Cieszewska, przy współpracy młodszych i starszych wolontariuszy z koła Caritas. Na początek głos zabrała pani dyrektor Barbara Kluczek zwracając szczególną uwagę na istotę wolontariatu i pomocy drugiemu człowiekowi. Następnie opiekunka SKC, podkreśliła znaczenie wolontariatu chrześcijańskiego, jego istotę i znaczenie słowa: „Caritas”. Następnie przybliżyła dzieciom prawdziwą postać św. Mikołaja – biskupa z Miry, omówiła jego atrybuty i zaakcentowała jego wielką dobroć jaką szerzył wśród sierot, ponieważ sam we wczesnym dzieciństwie został sierotą. Podczas spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą działalności Szkolnego Koła „Caritas”. Prezentację przedstawili uczniowie z naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Caritas – Natalia Bastek, Julia Parzuchowska i Klaudia Bednarczyk oraz rodzice, członkowie Parafialnego Zespołu Caritas – pani Magdalena Romanowska i pani Aleksandra Parzuchowska. Wysłuchaliśmy także piosenek z konkursu o św. Ricie, który odbył się 21 listopada 2015 r. podczas uroczystości Dnia Wolontariusza i Osób Niepełnosprawnych w Łomży. Tematem spotkania była także akcja „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia podobnie jak w ubiegłym roku SKC prowadzi akcję „Dzieci Dzieciom”, polegającą na tym, iż dzieci z naszej szkoły wraz ze swymi rodzicami przygotowują paczki świąteczne dla potrzebujących dzieci z terenu naszej parafii. Dzieci przynoszą słodycze, aby podzielić się z osobami potrzebującymi. Pomoc jest anonimowa. Nie chodzi tu o to, kto, ile i co da, ale istotny jest sam wymiar chęci i pomocy innym.
Na zakończenie uroczystości pani Maria złożyła wszystkim dzieciom i ich rodzinom oraz personelowi szkoły najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »