Dzieciństwo bez próchnicy

W czwartek 10 grudnia 2015 r. przedszkolaki z Drążdżewa z grup „Słoneczka” i „Smerfy” uczestniczyły w zajęciach w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Spotkanie rozpoczęło się obejrzeniem filmu o zajączku, który właściwie mył w zęby w odpowiednich porach dnia. Następnie pani stomatolog przeprowadziła z dziećmi krótką pogadankę na temat właściwego mycia zębów. Dzieci przypomniały sobie, że wszystkie zęby należy myć dokładnie rano i wieczorem ruchami okrężnymi. Maluchy w ramach aktywnego uczestnictwa w zajęciach otrzymały szczoteczkę, pastę do mycia zębów oraz notes, w którym będą mogły zaznaczać sobie mycie zębów każdego dnia. Natomiast rodzice otrzymali nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzieli się jak skutecznie kształtować u dzieci prawidłowe nawyki żywieniowe. Była to ciekawa lekcja, którą dzieci na pewno zastosują w codziennym dbaniu o swoje zęby.
„Dzieciństwo bez próchnicy” to największy ogólnopolski program profilaktyki i edukacji stomatologicznej. Skierowany jest do placówek, które prowadzą edukację przedszkolną. Obejmuje edukację dzieci, rodziców i nauczycieli. Celem projektu jest poprawa zdrowia jamy ustnej dzieci w wieku 2-6 lat. Realizatorem programu jest Uniwersytet Medyczny w Warszawie.
W ramach projektu szkoła otrzymała pakiety edukacyjne i pomoce dydaktycznych dla nauczycieli, maskotki i filmy edukacyjne, które pomogą prowadzić atrakcyjne i ciekawe zajęcia dla najmłodszych z zakresu profilaktyki stomatologicznej. Nauczyciele dowiedzieli się jak prowadzić z dziećmi ciekawe zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki stomatologicznej.
Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, a współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »