Bezpiecznie na wsi

W czwartek 10 grudnia 2015 r. uczniowie klas I – III z PSP w Drążdżewie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez KRUS. Tematem zajęć było bezpieczeństwo na wsi. Uczniowie obejrzeli animowany film edukacyjny pt. „Rodzina Porażków”, który w ciekawy i zabawny sposób ukazał miejsca i sytuacje zagrażające dzieciom na wsi w ciągu całego roku. Otrzymali również książeczki oraz kolorowanki „Bezpiecznie na wsi”. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zwłaszcza teraz kiedy dni są krótkie i szybko zapada zmrok, a drogi są śliskie i niebezpieczne. Przypomniano dzieciom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy widoczni na drodze. Zajęcia uświadomiły dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo.
Dziękujemy Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego za dostarczenie nam materiałów z zakresu bezpieczeństwa na wsi.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »