Uczymy się kodowania w środowisku Scratch

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Drążdżewie uczestniczyli w obchodach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jego celem była popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W czasie zajęć uczniowie zapoznali się z podstawami programowania w języku Scratch. Jest to bardzo przyjazna forma programowania, polegająca na sterowaniu duszkami za pomocą bloczków przypominających puzzle. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem tworzyli swoje pierwsze gry komputerowe. Na pamiątkę tego wydarzenia szkoła otrzymała certyfikat.
Następnie w klasie czwartej została przeprowadzona lekcja zajęć komputerowych z wykorzystaniem e-podręcznika. Tematem zajęć było tworzenie projektu w środowisku Scratch. Była to pierwsza lekcja uczniów klasy czwartej wprowadzająca do programowania. Uczniowie z zapałem odkrywali tajniki tworzenia gier komputerowych. Odkrywali na czym polega wykonywanie poleceń człowieka przez komputer. Tworzyli własne postacie w środowisku Scratch i sterowali nimi za pomocą klawiatury, korzystając z instrukcji zawartych w e-podręczniku. Zapisali swoje projekty na dyskach komputerów, aby pracować nad nimi w przyszłości.

Edyta Grabowska

Zapraszamy do galerii

certyfikat_code_week

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »