Strażacka wieczerza wigilijna

Druhowie z gminnych jednostek OSP zebrali się 11 grudnia br. aby wspólnie przełamać się opłatkiem i podsumować miniony rok.
Na początku uroczystości głos zabrał Paweł Ruszczyński, który jako Wójt i Prezes Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej w jednej osobie, złożył podziękowania przybyłym gościom oraz pracownikom Referatu Rozwoju i Promocji Gminy za pomoc w zdobywaniu funduszy na potrzeby straży. Strażakom dziękował za ofiarność i poświęcenie w ratowaniu życia ludzkiego i mienia podczas gaszenia pożarów, pomocy w ochronie środowiska po katastrofach i wielu innych niebezpiecznych sytuacjach. Po przemówieniu wójta wszyscy zaproszeni goście złożyli strażakom bożonarodzeniowe życzenia i dziękowali w swoich wystąpieniach za duże zaangażowanie wójta w sprawy pożarnictwa i skuteczność w pozyskiwaniu na ten cel środków zewnętrznych.
W świąteczny nastrój wprowadzili wszystkich swymi występami artystycznymi uczniowie z Zespołu Szkół w Krasnosielcu. Magiczny i dostojny klimat uroczystości podtrzymała orkiestra dęta z Pienic, która przepięknie zagrała kilka kolęd. Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami i upominkami, które ufundował Wójt Gminy. Nadszedł wreszcie moment, w którym wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia, po czym zasiedli do wigilijnego stołu, bogato zastawionego tradycyjnymi potrawami. Wśród uczestników spotkania panowała ciepła atmosfera, a widok strażaków w galowych mundurach nadał uroczystości jeszcze bardziej ceremonialnej wymowy.
Wójt składa serdeczne podziękowania pracownikom GOK, paniom kucharkom oraz wszystkim tym, którzy przysłużyli się do organizacji strażackiej wigilii