Regionalne lekcje przyrody

Uczniowie klasy V PSP w Drążdżewie na zajęciach przyrody mieli możliwość wykazania się nie tylko wiadomościami ale i zdolnościami: aktorskimi, plastycznymi, wokalnymi, tanecznymi jak i kulinarnymi. Po lekcji na temat regionów Polski musieli przygotować w grupach prezentacje dotyczące poznanych regionów. Zostali podzieleni na grupy i w wyznaczonym terminie prezentowali swoją pracę. Każda grupa przedstawiała inny region. I tak na zajęcia „zawitali goście” z Kurpi, Podhala, Kaszub i Łowicza. Uczniowie przybliżyli tradycje danego regionu, gwarę, piosenki oraz tańce. Pokazywana była również twórczość ludowa. Przebrani w stroje danego regionu zapraszali do wspólnych zabaw oraz poczęstunków. Opowiadali ciekawostki związane z danym regionem, śpiewali piosenki i przyśpiewki. Wszyscy angażowali się w pracę. Na lekcje przybyli również goście, którzy z ochotą oglądali przedstawienia regionalne. Lekcje były interesujące i zapewne pozostaną długo w pamięci.

Hanna Kęszczyk

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »