Świąteczne Czytanie w Amelinie

Świąteczne Czytanie to akcja zorganizowana w szkole w Amelinie, mająca na celu upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W ramach akcji, od 14 grudnia do Świąt Bożego Narodzenia, każdego dnia w bibliotece czytane są fragmenty książek o tematyce bożonarodzeniowej. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna. Na pierwszej przerwie bibliotekę odwiedzają uczniowie klas IV-VI, na drugiej przerwie uczniowie klas I-III. Słuchają oni fragmentów różnych książek, czytanych przez nauczycieli naszej szkoły. Dla uczniów jest więc niespodzianką nie tylko to, czego będą danego dnia słuchać, ale także w czyim wykonaniu. Dotychczas uczniowie z klas IV-VI wysłuchali fragmentów takich książek jak: „Opowieści z Narnii”, „Robinsona Crusoe”, „Marcin Kozera”, „Dziadek do orzechów”. Młodsze dzieci wysłuchały natomiast różnych bajek i historyjek związanych z Bożym Narodzeniem. Wśród nauczycieli czytających uczniom znaleźli się: Ewa Grabowska, ks. Szczepan Borkowski, Barbara Dobrzyńska, Anna Wosiak, Tomasz Rogala, Agata Wilkowska, Beata Skoroda, Anna Larenta. Przedszkole także włączyło się w Świąteczne Czytanie odwiedzając bibliotekę i słuchając historyjek związanych z Bożym Narodzeniem czytanych przez nauczyciela bibliotekarza.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »