Wigilia szkolna

We wtorek, 22 grudnia 2015 r., w Szkole Podstawowej w Drążdżewie odbyła się wigilia połączona z Jasełkami. Już od samego rana w klasach panowała świąteczna atmosfera i odbywały się wigilie klasowe. Na wspólnym świętowaniu i kolędowaniu spotkali się uczniowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych, nauczyciele, pracownicy szkoły, zaproszeni goście oraz rodzice. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: p. Dariusz Wierzbicki – wicestarosta, ks. Leszek Kamiński – proboszcz parafii Drążdżewo, p. Krystyna Suchołobiak z biblioteki publicznej i p. Anna Kruk – przewodnicząca Rady Rodziców i radna gminy Krasnosielc. Na początku głos zabrała p. Barbara Kluczek – dyrektor szkoły, która złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczno – noworoczne, podkreśliła też znaczenie Świąt Bożego Narodzenia. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły Jasełka przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Jolanty Gacioch i p. Hanny Kęszczyk. Jasełka ukazały sceny z narodzin Jezusa i przeniosły wszystkich do Betlejem. Słowa skierowane przez narratorów i śpiew kolęd wywołały atmosferę zadumy oraz radość ze zbliżających się świąt. Postacie diabła, diablicy i śmierci ukazały wszystkich, że w obecnym świecie jest dużo zła, fałszu i zakłamania. Jednak zło należy zwalczać dobrem. Serdeczność, dobroć, miłość, uczciwość prowadzą nas ku Bogu. Ważne jest to, aby w święta nikt nie czuł się samotny. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne są to święta.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »