Przedszkolaki pamiętają o starszych i samotnych

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Czas rodzinnych spotkań, życzliwości, niesienia pomocy. I właśnie przed świętami przedszkole w Krasnosielcu, już po raz drugi realizuje projekt pt. „Pamiętamy o starszym i samotnych”. W ramach tej akcji dzieci na zajęciach dowiadują się o potrzebie pamiętania o osobach, które nie mają przy sobie bliskich, niejednokrotnie chorych, i o tym że warto jest takim osobom pomagać. Pani Dyrektor, nauczyciele, dzieci i ich rodzice wytypowali w każdej grupie kilka osób, które odwiedzili i obdarowali upominkami w postaci własnoręcznie upieczonych pierniczków, stroików świątecznych i kartek bożonarodzeniowych. Osoby, u których pojawili się nasi wychowankowie, nie kryły wzruszenia z odwiedzin, dziękowały za pamięć, częstowały słodkościami i chętnie podpytywały się dzieci o czas spędzony w przedszkolu, a nawet o to co chciałyby dostać od Mikołaja. Myślę, że była to wspaniała lekcja dla najmłodszych i niecodzienna, a jakże miła i wzruszająca wizyta dla tych nieco starszych.
W tym miejscu pragniemy również bardzo podziękować wszystkim rodzicom, którzy angażowali się w realizację projektu. Dziękujemy za chęci, dobre serce i współpracę.

Katarzyna Brakoniecka

Przedszkolaki pamiętają 3 Przedszkolaki pamiętają 1 Przedszkolaki pamiętają 2

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »