„Nasze wigilie”

22 grudnia to dzień, w którym przeżywaliśmy klasowe wigilie, dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie serdeczne życzenia. Na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Krasnosielcu odbyły się jasełka. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum, działający w grupie PaTPORT przedstawili sztukę teatralną pt. „Nasze wigilie”, którą sami napisali. Była to opowieść o wigiliach w naszych domach, o tym, że nie zawsze jest tam miło, ciepło i rodzi się Chrystus w sercu każdego domownika. Bywają domy, w których są kłótnie, nieporozumienia, obojętność, jest też alkohol i inne substancje. Ale są też domy, gdzie jest inaczej: jest Pismo Święte, jest ciepło i miłość, gdzie ważne jest coś więcej niż tylko prezenty. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego przedstawienia, a w oku niejednego widza pojawiła się łza i iskierka zadumy.

Iwona Ziemska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »