Kolędnicy Caritas u samotnych i niepełnosprawnych w parafii Drążdżewo

W dniu 6 stycznia 2016 roku, starym zwyczajem pospieszyliśmy z odwiedzinami do naszych samotnych – starszych i niepełnosprawnych w parafii. W kolędowym programie był odczytany fragment Pisma Świętego przez lektora, wspólne śpiewanie kolęd, dzielenie się refleksjami towarzyszącymi Uroczystości Trzech Króli i wypowiadanie życzeń przez wolontariuszy. W sympatycznym spotkaniu doświadczyliśmy uczucia empatii bycia z drugim człowiekiem i wejścia w jego trudną sytuację życiową. Ponieważ nasi podopieczni nie mogą przyjść do naszej wspólnoty, my idziemy do nich, by dzielić się radością i miłością z nimi.
Były to nie tylko odwiedziny, ale również niesamowite przeżycie dla nas. Wyciągnięta dłoń staruszki z opłatkiem w ręku, jej drżący głos i słowa skierowane do nas: „Chciałam się z wami podzielić opłatkiem, bo to może już ostatnie nasze spotkanie”. Niektórych z nich trudno nam było opuścić, tak bardzo chcieli nas zatrzymać na dłużej, ale oczekiwały naszego spotkania jeszcze inne osoby. Na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia.
W tym roku kolędnikami byli: Klaudia Bednarczyk, Julia Parzuchowska, Natalia Bastek, Sebastian Jędrzejewski, Daria Kruk, Julia Pochoda, Paulina Fąk, Patrycja Fąk, p. Małgorzata Murach i opiekunka SKC i PZC p. Maria Cieszewska.
Dziękujemy wszystkim, których odwiedziliśmy, za ich radość z naszego przybycia, słodki poczęstunek i zaproszenie za rok z odwiedzinami kolędowymi.

Kolędnicy Caritas

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »