Zabawa choinkowa w Krasnosielcu

W sobotę 16 stycznia 2016 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu bawili się na długo wyczekiwanej zabawie choinkowej. Dodatkową atrakcją tej szkolnej imprezy była przygotowana pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego: p. Wandy Dziąby i p. Małgorzaty Turowskiej część artystyczna będąca taneczną wędrówką po całym świecie, od muzyki poważnej aż po taneczne rytmy latynoamerykańskie. Klasy trzecie poprzez walca wiedeńskiego przeniosły nas do roztańczonego, karnawałowego Wiednia. Klasa VI a po rosyjsku wykonała piosenkę „Nowy Rok”, aby po chwili wykonując taniec „Belgijka” przenieść się do Belgii. Grupa taneczna z klas czwartych, którą tworzyły: Oliwia Piórecka, Maria Kaczorek, Adam Bojarski i Dawid Dzięcioł, zaprezentowała wiązankę tańców latynoamerykańskich. Miłym przerywnikiem po tych żywiołowych utworach był występ uczennicy klasy IV b – Marii Kaczorek, która na skrzypcach wykonała Menueta Jana Sebastiana Bacha. Kolejny występ to już powrót do czasów obecnych i piosenka „Kamień z napisem love” w wykonaniu uczniów klasy V a. Z kolei uczniowie klasy V b zaprezentowali pełen akrobatycznych figur taniec „Odwieczna walka”. Całość zakończył żywiołowy taniec sióstr Dominiki i Mileny Grzymek. Na koniec wszyscy uczestnicy zabawy choinkowej zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.
Po nim pełni nowych sił wrócili na salę gimnastyczną i kontynuowali choinkową zabawę.

A. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »