Dzień Babci i Dzień Dziadka w Drążdżewie

Dzień Babci i Dzień Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości: laurkami, upominkami, życzeniami i oczywiście uśmiechami. Tym wszystkim obdarowani byli dziadkowie i babcie 21 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Drążdżewie. Zaproszeni seniorzy licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny. Na początku głos zabrała pani Dyrektor Barbara Kluczek, która serdecznie powitała zebrane babcie i dziadków, składając im najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta oraz zaprosiła do obejrzenia występów w wykonaniu swoich pociech. Najpierw wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych. „Smerfy” wyśpiewały piosenkę „Babciu, droga babciu” oraz zatańczyły przy użyciu kolorowych pomponów układ taneczny do utworu „Papaja”. Po maluchach wystąpiły starszaki, które przedstawiły krótką scenkę o babci, dziadku i koziołku, dziewczynki zatańczyły do utworu „Halo dziadku” a na koniec „Słoneczka” zaprezentowały układ instrumentalny przy użyciu plastikowych butelek. Po występach dzieci z oddziałów przedszkolnych wystąpili rodzice dzieci z grupy „Smerfy”, którzy zaprezentowali przedstawienie „Karnawał u Smerfów” porywając przy tym chętnych gości do wspólnej zabawy ze Smerfami. Swoimi talentami popisywali się również uczniowie klas I-VI. Dziadkowie obejrzeli walca w wykonaniu klasy Ia, taniec współczesny klasy II oraz układ choreograficzny klasy VI do piosenki „Gangnamstyle” PSY. Wspaniałymi aktorami okazali się uczniowie klasy III, IV i V, którzy przedstawili humorystyczne scenki: „Jak to z dziadkiem bywało …” i „Niegrzeczne wnuczęta”. Swoimi zdolnościami wokalnymi pochwaliła się klasa II wykonując piosenkę „Babciu, Dziadku to znów ja” oraz klasa Ib w piosence „Mój Dziadek”. Dla swoich bliskich, dzieci własnoręcznie przygotowały upominki: laurki, koszyczki, kwiatki i błyszczące medale. Program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wysokie wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne, taneczne i aktorskie. Atmosfera uroczystości była wspaniała, podziękowaniem ze strony gości nie było końca. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Justyna Rupińska i Bogusława Dudek

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »