Muzyczne sukcesy w Baranowie

„Leć kolędo w świat…” to motto tegorocznego IX Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez GOKSiR w Baranowie. Przegląd zgromadził ponad 70 uczestników w kategoriach soliści i zespoły. Przesłuchania jego uczestników odbyły się 20 stycznia 2016 roku. Młodych wykonawców tych najbardziej ulubionych pieśni religijnych oceniało jury pod przewodnictwem wybitnego muzykologa i etnografa – Henryka Gadomskiego. Wśród laureatów Przeglądu znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół w Krasnosielcu:
– w kategorii I-III szkół podstawowych: Kacper Kruszewski z klasy IIb wykonując kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki;
– w kategorii IV-VI szkół podstawowych: Oliwia Piórecka z klasy IVa, która wykonała kolędę „Betlejemska Jasność”;
– w kategorii klas I-III gimnazjum: Diana Grabowska z klasy Ia, wykonując kolędę „Zaśnij Dziecino”;
Koncert laureatów odbył się w sali GOKSiR 31 stycznia 2016 roku, a wszyscy jego uczestnicy otrzymali dyplomy uznania i okolicznościowe pamiątki.
Anna Chodkowska

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »