Dzień Kota

W dniu 17.02.2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Krasnosielcu odbyło się spotkanie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Kota, na które zostały zaproszone dzieci z klas pierwszych i drugich oraz zerówki. Wielkie świętowanie poprzedziła kocia wystawa w bibliotece szkolnej. Można na niej było obejrzeć książki związane z kotami m. in.: książki z serii Zaopiekuj się mną: „Gwiazdko gdzie jesteś”, „Porwanie małej Mili”, „Łezka przerażona kotka”, oraz „Chory kotek”, „Kot w butach”, „Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”, „Wesołe kotki” i wiele innych. Od samego rana dzieciom towarzyszyły piosenki o kotach, których słuchały zarówno podczas zabaw jak i na przerwach. Całość spotkania prowadził Kot w Butach, w którego wcielił się pan Andrzej Sierak. Na początku przyszedł czas na głośne czytanie opowiadania E. Lechowicz pt. „Skąd się wzięły koty?” A potem już były kocie zabawy, wśród których nie mogło zabraknąć miauczenia, kocich ruchów, kocich grzbietów, prychania i mruczenia. Były też pląsy do piosenek: „Kotek”, „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek”. Kot w Butach czytał też fragmenty z baśni „Kot w Butach” i „Chory kotek”.
Dzieciakom bardzo podobało się spotkanie, dzięki któremu jeszcze bardziej polubiły koty i z radością będą świętowały ten dzień za rok.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »