Koncert profilaktyczny pt:„Wolności oddać nie umiem”

W dniu 24.02.2016r gimnazjaliści wzięli udział w koncercie profilaktycznym pt:„Wolności oddać nie umiem” w wykonaniu Gabriela Fleszara. Muzyk jest autorem wielu przebojów: „Kroplą deszczu”, „Wolność, kocham i rozumiem” , „Zostań i bądź” i innych. Na spotkaniu z młodzieżą mówił: „Narkotyki i używki to droga donikąd. Stamtąd się nie wraca. Tak samo kończą wszyscy, którzy biorą. I ci, którzy nie mają na „działkę”, i ci bogaci, i ci z banków – kończą ze strzykawką w ręku.” Koncert był sumą obserwacji życia zarówno rockowego, jak i artystycznego w ogóle. Swoje obserwacje i przemyślenia artysta przeplatał piosenkami grupy Dżem oraz swoimi utworami.
Była to dwugodzinna lekcja, która wprowadziła nas w inną, częściowo tylko znaną rzeczywistość, która uświadomiła nam jak ważne jest życie, jak wielkie ryzyko podejmujemy wprowadzając się w stan innej świadomości, tracąc kontrolę nad emocjami, zachowaniami a w konsekwencji nad swoim życiem.
Dziękujemy bardzo za to spotkanie Panu Gabrielowi. Może zdarzyć się kiedyś, że w trudnej sytuacji przypomną się komuś jego słowa, może zapadnie w pamięć jakaś historia, która pomoże uniknąć wejścia w ryzykowną sytuacją, będzie przestrogą, może spowoduje zapalenie się lampki ostrzegawczej…..

Iwona Ziemska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »