Pasowanie na czytelnika

W dniu 24 lutego 2016 roku uczniowie klasy pierwszej przybyli do biblioteki w uroczystych strojach i nastrojach, tego bowiem dnia zostali oficjalnie pasowani na czytelników szkolnej biblioteki w Amelinie. Zanim jednak zostali przyjęci do grona czytelników, musieli wykonać różne zadania wykazując się znajomością zarówno cyferek, literek jak i literatury dziecięcej.
Pierwszaki zostały wprowadzone w świat książek przez wróżkę, krasnale oraz królową księgę. W role bajkowych bohaterów wcieliły się uczennice klas czwartej i piątej, które przygotowały krótkie przedstawienie oraz asystowały pierwszoklasistom przy wykonywaniu zadań.
Uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Bogusława Więcek, która następnie wręczyła każdemu nowemu czytelnikowi dyplom. Na uroczystości gościła także Pani Dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu Krystyna Wierzbicka-Rybacka, która pogratulowała pierwszoklasistom i wręczyła im pamiątkowe książki.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »