Dobre maniery

W dniu 14 marca 2016 r. obchodziliśmy w Bibliotece Szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej w Krasnosielcu – Dzień Dobrych Manier. Tego dnia w klasach: II b , III a i III b zostały przeprowadzone zajęcia na temat dobrych manier i kulturalnego zachowania. Spotkania rozpoczęły się menuetem – tańcem dworskim, który odtańczono wraz z Jego Wysokością Królem Andrzejem I Zaczytanym. Kroków tańca uczniów klas trzecich nauczyła jak zawsze niezastąpiona Pani Agnieszka Gałązka. Następnie dzieci wysłuchały bajki „O mądrej Księżniczce”, szukającej uprzejmego młodzieńca znającego zasady dobrego wychowania. Czytaliśmy też fragmenty książek – „Bon czy ton, savoir – vivre” dla dzieci Grzegorza Kasdepke i „Etykietnik towarzyski Kubusia Puchatka”. Poznawaliśmy sposoby pozdrawiania w innych krajach. Wszystkim bardzo podobał się sposób Eskimosów – pocieranie nosami, a także powitanie ze słonecznej Hiszpanii – pocałunek w prawy a potem lewy policzek. Uczyliśmy się kiedy używać magicznych słów: proszę, przepraszam, dziękuję. Całość poprzeplatana była zabawami integracyjnymi: „Uściśnij dłoń”, „Dzień dobry”, „Kładka” czy też „Ważne słowa”. Jego Wysokość Andrzej I Zaczytany ma nadzieję, że zasady savoir – vivre nie będą obce uczniom naszej szkoły.

Król Andrzej I Zaczytany

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »