„Dawna izba lekcyjna” Pana Tadeusza Bonisławskiego.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu zapachniało historią, za sprawą wystawy pt. „Dawna izba lekcyjna” Pana Tadeusza Bonisławskiego.

Od 15 marca 2016 r., wszyscy zainteresowani mieszkańcy Gminy Krasnosielc oraz goście mają okazję obejrzeć eksponaty nawiązujące do klasy z lat 50 – 60 – tych XX wieku. Izba lekcyjna wyposażona jest w drewniane, zielone ławki z kałamarzem umiejscowionym na samym środku. Jest tablica, a przy niej umiejscowione drewniane przybory geometryczne. Na wystawie znajduje się także kolekcja drewnianych piórników, liczydeł, teczek i tornistrów. Nie zabrakło dawnych podręczników i map. Odnaleźć można także elementy wyposażenia pracowni chemicznej, biologicznej i muzycznej.

Podczas zwiedzania wystawy wracamy pamięcią lub poznajemy historię czasów, gdy orzeł na godle Polski nie miał korony, a w każdej izbie lekcyjnej wisiały portrety władz państwowych.

Wystawie tej towarzyszą różne emocje, w zależności od wieku oglądających. Poprzez zaciekawienie do głębokiej refleksji.

Właścicielem eksponatów jest Tadeusz Bonisławski, mieszkaniec Makowa Mazowieckiego, emerytowany kominiarz. Jest to człowiek z pasją, który dzieli się nią z innymi. Podczas trwania wystawy w Krasnosielcu, każdego dnia przyjeżdżał by mówić zwiedzającym o swojej pasji i zebranych eksponatach. Dotychczas wystawę obejrzało ok. 530 osób.

Wystawa jest czynna do 31 marca br. w godz. 7:30- 15:30. Zapraszamy tych, którzy jeszcze nie mieli okazji jej obejrzeć.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »