Czas wiosny – czas radosny

Wiosna przyszła, ciepło będzie, znowu piegów nam przybędzie” – głosił jeden z napisów na transparencie niesionym w wiosennym korowodzie przez uczniów krasnosielckiej podstawówki. Korowodem powitano radosny wiosenny czas. Dzieciaki barwnie poprzebierane za motylki, pszczółki, biedronki i inne wiosenne stwory, z udekorowanymi kwiatkami parasolami, balonikami oplecionymi wstążką i uśmiechem na ustach ruszyły na pierwszy wiosenny spacer. Trąbki, gwizdki i bębenki też poszły w ruch, a jakże! Niech wszyscy pamiętają, że właśnie zaczęła się wiosna, niech się obudzą z zimowej apatii. I kto żyw – na łono natury. Ochoczo pokrzykiwano raz po raz „wiosna, wiosna, wiosna!” to z przodu, to z tyłu korowodu. Aż przechodnie przystawali na widok tego radosnego pochodu, odwzajemniając machającym dziecięcymi rękom szerokim uśmiechem. I o to chodziło!

A najbardziej wiosenne przebrania i tęczowe parasole Samorząd Uczniowski – organizator akcji – nagrodził drobnymi upominkami.

Małgorzata Czarnecka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »