Dzieci z Drążdżewa powitały wiosnę

W dniu 23 marca 2016 r. przedszkolaki z Drążdżewa uroczyście powitały Panią Wiosnę. Tego dnia dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na przemarsz okolicami Drążdżewa trzymając w dłoniach kolorowe bibuły i grając na instrumentach. Oczywiście na przedzie towarzyszyła maluchom kukła – „Marzanna” – symbol odchodzącej zimy. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka ważne wydarzenia, dlatego też podczas spaceru wszystkim towarzyszyły radosne emocje. Dzieci śpiewały piosenki o przychodzącej wiośnie i cieszyły się słoneczną pogodą, którą tego dnia dała Pani Wiosna. Kolejnym wydarzeniem tego dnia było spalenie Marzanny, która spaliła się do końca jako znak, że zima już nie wróci. Na koniec dzieci uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu oraz szukały oznak wiosny w przyrodzie. Był to pierwszy wiosenny dzień, który przedszkolaki spędzili wspólnie bawiąc się i korzystając z wiosennej aury pogodowej.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »