Dzień książki dla Afryki

PSP w Amelinie, po raz kolejny, wzięła udział w projekcie edukacyjno-pomocowym realizowanym przez UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci. Tym razem uczniowie i ich rodzice starali się pomóc dzieciom z Mali – aby mogły pójść do szkoły.

W ramach projektu edukacyjnego uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat dostępu do edukacji na świecie. W oparciu o specjalnie przygotowane materiały dowiedzieli się, dlaczego miliony dzieci nie mogą chodzić do szkoły, jak wygląda sytuacja w tym zakresie w różnych regionach świata i co robi UNICEF, aby umożliwić jak największej liczbie dzieci zdobywanie wiedzy.

Kolejnym ważnym krokiem w realizacji projektu było wykonanie przez uczniów książek. Wszyscy wykazali się olbrzymią kreatywnością i powstało wiele bardzo pomysłowych książeczek wykonanych różnymi technikami.
Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostały zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanej szkolnej wystawy pt.: – „Książka dla Afryki”. W zamian za przekazanie darowizny na posłanie dzieci do szkoły w Mali, uczniowie mogli wybrać sobie książkę.

Wszystkie zebrane pieniądze przekazane zostały na konto UNICEF POLSKA.

Dzień książki dla Afryki 2Dzień książki dla Afryki 1

 

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »