Dyskusje o książkach w Amelinie

Gmina Krasnosielc znalazła się na mapie Dyskusyjnych Klubów Książki, które powstają w całej Polsce. Pomimo informacji o spadającym czytelnictwie są osoby lubiące czytać i rozmawiać o lekturze, dlatego w Filii Bibliotecznej w Amelinie od grudnia 2015 roku funkcjonuje Dyskusyjny Klub Książki. Spotkania klubu odbywają się raz w miesiącu i poświęcone są głównie literaturze beletrystycznej. Jak dotąd przedyskutowaliśmy cztery książki, wśród których najbardziej zgodny entuzjazm wzbudziła „Trucicielka” E.E. Schitta. Większość z nas za bardzo interesującą uznała także „Lalę” Jacka Dehnela.

Dotychczas do klubu dołączyły same panie, co potwierdza statystyki, że to one częściej sięgają po książki. Przypominam więc także panom, że uczestnikiem klubu może być każdy. Nie trzeba znać się na literaturze, ani prowadzić poważnych dyskusji. Podstawową zasadą naszego klubu jest wzajemny szacunek i otwartość na różne opinie. Często podczas rozmowy o książce szukamy związków z aktualnymi wydarzeniami, czy zjawiskami oraz dzielimy się własnymi obserwacjami.

Zapraszam do odwiedzania profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Biblioteka-w-Amelinie-1012108128841642/ gdzie zamieszczane są aktualne informacje o spotkaniach DKK.

Anna Larenta

2 1

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »