Światowy Dzień Zdrowia w Amelinie

Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony w 1948 roku przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia. Obchodzony jest corocznie 7 kwietnia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństwa na świecie. W tym roku tematem przewodnim jest cukrzyca.

Na górnym korytarzu w PSP w Amelinie umieszczono gazetkę „10 faktów na temat cukrzycy”. Każda klasa przygotowała dekoracje kolorowych owoców i warzyw. Uczniowie przyrządzili też zdrowe śniadanko. Można było spróbować różnego rodzaju sałatki, pyszne kanapki, jak również szaszłyki owocowe. Po śniadaniu wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie odbył się pokaz ćwiczeń na poranną gimnastykę.

Mamy nadzieję, że wszyscy będą pamiętać, jak ważny jest zdrowy styl życia.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »