Warszawska Syrenka

Dnia 6 kwietnia w MDK w Makowie Mazowieckim odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Cieszy się on dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży województwa mazowieckiego. Jak co roku uczestnikami konkursu byli również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rakach. W kategorii klas I-III wiersze recytowali: Katarzyna Matyjasik, Jakub Glinka, Karolina Franczak i Kamila Wejner. W kategorii klas IV-VI reprezentowały naszą szkołę uczennice klasy IV: Wiktoria Skrobecka, Agnieszka Olkowska i Katarzyna Glinka. Wszyscy zaprezentowali się znakomicie. Najlepsza jednak była Katarzyna Glinka, która zachwyciła wszystkich piękną interpretacją utworu „Rak-czupirak i rybka złośnica” i zajęła I miejsce. Kasia będzie reprezentowała powiat makowski w finale tego konkursu w Warszawie. Gratulujemy!

Redakcja szkolna

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »