Książki marzeń

W dniu 20 kwietnia 2016 r. w ramach realizacji projektu: „Książki naszych marzeń” bibliotekarz szkolny, p. Michał Walasek przeprowadził zajęcia w klasie piątej. Uczniowie zapoznali się z lekturami przygodowymi i przystąpili do konkursu z ich znajomości. Książki przygodowe są dla osób kochających podróże bardzo ciekawe, a czasami nawet mają niebezpieczne zwroty akcji. Książki przygodowe nie są już tylko źródłem rozrywki, ale przekazują wartości moralne i dydaktyczne. Wśród znanych książek przygodowych, będących jednocześnie lekturami szkolnymi warto wymienić chociażby: „W pustyni i w puszczy”, „Przygody Tomka Sawyera”, „W 80 dni dookoła świata”, „Tomek w krainie kangurów”, „Robinson Crusoe”. Uczniowie klasy piątej rozwiązali test ze znajomości lektury: „W pustyni i w puszczy”. Test składał się z 18 pytań, w tym 14 pytań zamkniętych i 4 pytania otwarte. Zwycięzcą konkursu została Dorota Kęszczyk. Naprawdę warto sięgać po książki przygodowe.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »