Kilometry Dobra

W dniu 21 kwietnia 2016 roku przedszkolaki z Publicznej Szkoły Podstawowej w Drążdżewie wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Pomysł powstał z inicjatywy koordynatorki Szkolnego Koła Caritas pani Marii Cieszewskiej i wolontariuszki pani Magdaleny Romanowskiej, które aktywnie działają na rzecz instytucji Caritas Diecezji Łomżyńskiej i Caritas Polska.

Kilometry Dobra to kampania, której celem jest zbiórka pieniędzy na cele określone przez organizacje partnerskie. „Dobro”, ponieważ głównym przesłaniem akcji jest pomoc potrzebującym. Poprzez akcję „Kilometry Dobra” dzieci z oddziałów przedszkolnych w Drążdzewie wsparły podopiecznych Caritas Diecezji Łomżyńskiej, a mianowicie pomogły w zebraniu brakujących funduszy na remont kuchni i stołówki w ośrodku kolonijnym w Ptakach/k. Nowogrodu. W dniu obchodów Dnia Dziecka w sobotę 4 czerwca 2016 roku, planowany jest finał Kampanii. Podczas tego spotkania Caritas Łomża podejmie próbę ułożenia nieprzerwanego ciągu z monet o nominale 1 zł, w celu pobicia Rekordu do Księgi Guinnessa. Obecny rekord należy do Austrii i wynosi ponad 75 kilometrów.

Tego dnia dzieci z samego rana przekraczały próg przedszkola i każdy przyniósł ze sobą co najmniej 1 zł, aby wesprzeć potrzebujących. Widać było, że dzieci bardzo zaangażowały się w tę akcję, każdy z samego rana pracował intensywnie. Jedni kolorowali ogromne serce z napisem „Dobro”, a inni wykonywali „Pojazd dobra”, który składał się z kolorowych wagonów i był bardzo długi. Tuż o godzinie 10.00 dzieci spotkały się z panią Marią na sali gimnastycznej i uważnie wysłuchały kilku słów o tej akcji. Następnie poprzez zaangażowanie i zgromadzenie złotówek w dwóch grupach dzieci z pomocą swoich pań: Alicji Mizerek i Justyny Rupińskiej aktywnie się bawiły, a przy tym czyniły dobro. Zabawy ze złotówkami bardzo spodobały się dzieciom. Najpierw układały z nich długiego węża, mierzyły, której grupy wąż był dłuższy, trafiały do celu, ważyły złotówki, ułożyły z nich ogromne serce jako znak, że razem możemy więcej a na koniec wrzuciły złotówki do puszki i wspólnie zatańczyły do piosenki „Jedzie pociąg z daleka…”. Dzieci na koniec spotkania otrzymały pamiątkowe naklejki „Dziękujemy, że jesteś z Nami! – Caritas”.

Ten dzień w przedszkolu, był dniem głębokiego optymizmu i miłości, która była widoczna u najmłodszych dzieci. To właśnie dzieci i ich rodzice pomogli nam w tej akcji, a razem wszyscy pokazaliśmy, że potrafimy czynić „dobro” dla potrzebujących.

Justyna Rupińska

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »