Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia br. uczniowie klas IV- VI obchodzili Dzień Ziemi. Rankiem po pierwszej lekcji dzieci spotkały się z panem Mirosławem Augustyniakiem. Zostały przez niego poinstruowane o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Otrzymały też kamizelki i szarfy odblaskowe. Wyposażone w aktualną wiedzę o bezpieczeństwie i odblaski ruszyły pod opieką nauczycieli w kierunku Przasnysza do tartaku w miejscowości Klin. Na miejscu dzieci zostawiły rowery i podzielone na dwie grupy, idąc pieszo, wysprzątały około pięciokilometrowy odcinek lasu. Następnie uczestnicy wycieczki spotkali się z leśniczym Leśnictwa Lipa – Tadeuszem Orłowskim, który po krótkiej pogadance, poprowadził wszystkich na niezwykle ciekawą wycieczkę rowerową po lesie do domku myśliwskiego Koła Łowieckiego „Las”, położonego w miejscowości Lipa. Tutaj uczniowie otrzymali zadanie narysowania pracy plastycznej pod tytułem „Co widziałem w lesie”. Jury złożone z nauczycieli wybrało najlepsze prace, które zostały nagrodzone przez pana leśniczego. Miłą niespodzianką była pizza dowieziona z pizzerii w Jednorożcu. Akcja „Przyjaźni Przyrodzie” zorganizowana została drugi raz. Jej celem jest edukacja ekologiczna poprzez działania praktyczne uczniów szkoły w Drążdżewie. Dzieci poznają też las oraz zasady przyjaznego z nim współżycia.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »