Spotkania autorskie z Tomem Justyniarskim

18 kwietnia 2016 r. dzieci ze szkół podstawowych w Drążdżewie i Krasnosielcu odwiedził Tom Justyniarski. Towarzyszyła mu mała chihuahua o imieniu Lusia. Nasz sympatyczny gość to niezwykły człowiek. Jest rzecznikiem prasowym Towarzystwa Obrony Zwierząt w Polsce, ornitologiem, przyrodnikiem, podróżnikiem (do tej pory odwiedził ponad 70 krajów a jego marzeniem jest odwiedzenie każdego państwa na świecie). Jest też autorem książek dla dzieci i są to oczywiście książki o zwierzętach. Jedna z nich, pt. „Psie troski czyli o wielkiej przyjaźni na cztery łapy i dwa serca” została wpisana do rejestru lektur szkolnych. Jest to opowieść o Betty, suczce rasy bernardyn, zabranej ze schroniska dla zwierząt, o przyjaźni między człowiekiem a psem i odpowiedzialności człowieka za los czworonogów. Jest to wyjątkowa książka ucząca miłości, opiekuńczości, poruszająca nawet najtrwalsze serca. Druga książka nosi tytuł „Mój przyjaciel bocian”. Jest to współczesna opowieść, oparta na prawdziwych wydarzeniach, traktująca o przyjaźni między bocianem, który wypadł z gniazda, a jego troskliwym opiekunem – jedenastoletnim Piotrusiem Gniazdo. Akcja książki rozgrywa się w najpierw w Warszawie, potem na Mazurach, kończy się zaś w stolicy Turcji – Ankarze. Głównym przesłaniem obydwu spotkań było przekazanie najmłodszym informacji jak ważny jest świat zwierząt, jak z nimi postępować i jak o nie dbać a także o tym, jak nasi pupile potrafią wiernie służyć i kochać i od nas oczekują tego samego. Pan Tomasz zachęcał też do zostania obrońcą zwierząt. Z okazji spotkań, dzieci ze szkoły w Krasnosielcu przekazały autorowi własnoręcznie wykonane ilustracje, przedstawiające ich ukochane zwierzęta, głównie psy i koty. Na zakończenie do autora ustawiły się długie kolejki osób, pragnących otrzymać jego autograf do wcześniej zakupionej książki. Organizatorami spotkań była Publiczna Biblioteka Samorządowa w Krasnosielcu oraz szkoły podstawowe w Krasnosielcu i Drążdżewie.

Krystyna Wierzbicka-Rybacka

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »