Konstytucja 3 Maja

W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkól w Krasnosielcu odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy VI a pod kierunkiem pań B. Dudek i M. Turowskiej. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją multimedialną „Animowana historia Polski”, która to przybliżyła pamięć o dziejach Polski, losach i uczuciach Polaków.

Niezwykły klimat akademii przeniósł wszystkich do roku 1791, kiedy to uchwalono pierwszą w Europie, a drugą na świecie Konstytucję. Uczniowie przedstawili widzom sytuację polityczną tamtych czasów i historię uchwalenia samej konstytucji. Zapoznali ze zmianami jakie wprowadziła ona w polskim prawodawstwie. Podczas występów można było usłyszeć pieśni patriotyczne m. in.: „Żeby Polska”, „Nadzieja”. Słowa i muzyka prezentowane na apelu wprowadziły uroczysty i podniosły nastrój wśród słuchaczy. Wszyscy wzbogacili swoją wiedzę o burzliwej historii polskiego narodu.

M. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »