Witaj dniu 3 Maja

W dniu 29.04.2016 r. uczniowie klas IV – VI PSP w Amelinie podczas uroczystej akademii przybliżyli wydarzenia, jakie miały miejsce w Polsce 3 maja 1791 r. Przypomnieli także twórców konstytucji, tytuły rozdziałów, z jakich składała się „Ustawa rządowa”. Patriotyczne pieśni i wiersze skłaniały do refleksji, czy w dzisiejszych czasach łatwo być prawdziwym Polakiem.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała za wspaniałą lekcję historii.

Uroczystość szkolna była również okazją do podsumowania pracy uczniów. Pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczestnikom Eko – Planety, konkursu recytatorskiego, konkursu poprawnej polszczyzny, a także reprezentantom szkoły na Międzynarodowych Biegach Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

Witaj dniu 3 Maja  3 Witaj dniu 3 Maja  1 Witaj dniu 3 Maja  2

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »