Uroczystość Św. Floriana

Ratowanie zdrowia, życia, mienia ludzkiego, ofiarność niesienia pomocy potrzebującym, często z narażeniem własnego bezpieczeństwa – to działania, które na stałe wpisane są w służbę strażacką.

3 maja br. w Krasnosielcu odbyły się obchody Św. Floriana – tj. Dnia Strażaka z udziałem wszystkich gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św., którą odprawił miejscowy proboszcz Andrzej Golbiński. Po zakończonym nabożeństwie odbył się przemarsz pocztów sztandarowych i przedstawicieli wszystkich jednostek strażackich ulicami gminnej miejscowości. Uświetnił je występ mażoretek, które zaprezentowały układy rewiowo-marszowe w takt muzyki orkiestry dętej z Pienic.

Następnie wszyscy strażacy oraz zaproszeni goście zebrali się na parkingu za GOK. Wśród gości znaleźli się m. in.: Zastępca Prezesa WFOŚiGW w Warszawie – Ryszard Dziadak, Członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSPRP i Radny Województwa Mazowieckiego – Mirosław Augustyniak, mł. bryg. Cezary Pichała, Kierownik Posterunku Policji w Krasnosielcu – Marcin Jaworski.

Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP i Wójt Gminy – Paweł Ruszczyński w jednej osobie wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym podziękował strażakom za społeczną i bezinteresowną służbę i złożył życzenia z okazji ich święta. Ponadto podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji niniejszej uroczystości: paniom z KGW Niesułowo, druhom z OSP Krasnosielc i OSP Chłopia Łąka oraz pracownikom Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury, a także sponsorom: Józefowi Kowalczykowi, Dariuszowi Barłożkowi, Grażynie Rogala, Ewie Grabowskiej i Urszuli Ostrowskiej. Słowa uznania wójt skierował również do tych, którzy wspierają działania gminy na rzecz straży pożarnej.

W tym dniu odbyło się również uroczyste poświęcenie i przekazanie kluczyków do dwóch wozów strażackich dla jednostek w Krasnosielcu i w Amelinie. Samochód strażacki, który trafił do OSP Krasnosielc jest jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych wozów strażackich na terenie powiatu makowskiego. Jego zakup został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 150 tys. zł oraz z Komendy Głównej Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie w kwocie 250 tys. zł.

Święto strażackie było również okazją do wręczenia medali i odznaczeń.

Złoty medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” otrzymali:

Dh Stanisław Dzik – OSP Drążdżewo

Dh Zenon Heromiński – OSP Drążdżewo

Dh Tomasz Kacprzyński – OSP Wólka Drążdżewska

Dh Stanisław Olszewski – OSP Pienice

Dh Zdzisław Orzeł – OSP Wola Włościańska

Srebrny medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” otrzymali:

Dh Marcin Jaworski – OSP Drążdżewo

Dh Marek Mackiewicz – OSP Chłopia Łąka

Dh Zbigniew Mizerek – OSP Grądy

Dh Paweł Ruszczyński – OSP Krasnosielc

Brązowy medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” otrzymali:

Dh Łukasz Czarnecki – OSP Chłopia Łąka

Dh Leszek Dudek – OSP Wólka Drążdżewska

Dh Grzegorz Kacprzyński – OSP Drążdżewo

Dh Tomasz Mroczkowski – OSP Grabowo

Dh Andrzej Rosiak – OSP Niesułowo

Dh Janusz Waszczak – OSP Chłopia Łąka

Dh Janusz Wróblewski- OSP Drążdżewo

Dh Piotr Zduńczyk – OSP Niesułowo

Dh Krzysztof Żebrowski – OSP Grabowo

Odznakę „Strażak Wzorowy” otrzymali:

Dh Jarosław Bakuła – OSP Wólka Drążdżewska

Dh Jarosław Kardaś – OSP Grądy

Dh Adam Krupiński – OSP Krasnosielc

Dh Marek Mierzejewski- OSP Chłopia Łąka

Dh Mateusz Modzelewski – OSP Grądy

Dh Krzysztof Pszółkowski – OSP Grabowo

Dh Wiesław Ryłka – OSP Grabowo

Dh Tomasz Skowroński – OSP Przytuły

Dh Jacek Więckowski – OSP Krasnosielc

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »