Pasowanie na czytelnika w Drążdżewie

Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika to oficjalne ich przyjęcie do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń w Drążdżewie. Tegoroczna uroczystość odbyła się w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek w środę 11 maja 2016 r. Uroczystość uświetniły swoją obecnością pani Barbara Kluczek – dyrektor szkoły, pani Krystyna Wierzbicka-Rybacka – dyrektor Publicznej Biblioteki Samorządowej w Krasnosielcu, pani Krystyna Suchołbiak – pracownik filii Publicznej Biblioteki w Drążdżewie oraz przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele.

Program słowno-muzyczny przygotował bibliotekarz szkolny p. Michał Walasek przy współpracy z wychowawcami klas I „a”, I „b”, II – p. Bożeną Kołakowską, p. Elżbietą Szewczak i p. Anną Zega.

Podczas uroczystości uczniowie z klas I „a” i „b” zapoznali się z właściwymi zasadami traktowania książek, wysłuchali próśb książek, wykazali się znajomością alfabetu, recytowali wiersze o książkach.

Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania ich na czytelnika biblioteki. Aktu pasowania symboliczną zakładką do książki dokonała pani dyrektor Barbara Kluczek.

Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika oraz książeczki ufundowane przez panią Krystynę Wierzbicką-Rybacką.

Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze. Zarówno występującym jak i słuchaczom przyniosło wiele satysfakcji i zadowolenia. Uroczystość zakończono pamiątkowymi zdjęciami.

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »