Z ziemi Gildainu

W dniu 12 maja 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu odbył się finał I przasnyskiej edycji Konkursu Czytelniczego „Wydajemy własną książkę”. Ideą konkursu jest propagowanie czytelnictwa oraz rozbudzanie zainteresowań literackich, plastycznych i edytorskich dzieci i młodzieży. Jest do doskonała forma wyrażania uczuć i emocji oraz drzemiących w każdym dziecku zdolności. Konkurs „wydajemy własną książkę” jest organizowany od roku 1993 przez Młodzieżowy Dom Kultury „MURANÓW” im. C. K. Norwida, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie oraz Wolskie Centrum Kultury.

Gala konkursowa odbyła się w auli Zespołu Szkół Medycznych w Przasnyszu. Na dobry początek mogliśmy wysłuchać mini koncertu uczniów przasnyskiej szkoły muzycznej i zwiedzić pracownie medyka.

W przasnyskiej edycji konkursu wzięła udział uczennica kl. I a Publicznego Gimnazjum w Krasnosielcu Julia Sobocińska, która zajęła drugie miejsce. Jej książka nosi tytuł „Z ziemi Gildainu”, to baśniowa opowieść fantazy, opowieść o Elfach, smokach, a także o miłości… na zachętę początek książki: „Stary mężczyzna usiadł przy kominku i otworzył wielką, opasłą księgę. – Witajcie. Opowiem wam dziś historię o starej jak świat przepowiedni. O prawnukach Reithana Mężnego, który pokonał elfy i wypędził je na zawsze na Ziemie Niczyje. I o ziarnku miłości, które rosło między dwiema osobami. To tak z grubsza.” Książkę (bo liczy ponad 80 stron) wzbogacają ilustracje wykonane przez autorkę. Nagrodzone książki prezentowane są na wystawie w Bibliotece Pedagogicznej w Przasnyszu. Zapraszamy do odwiedzin i lektury prezentowanych tam pozycji.

A. Sierak

Zapraszamy do galerii

Najnowsze wiadomości
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013
Translate »